Volarik Kapital

Česká investiční společnost Volarik Capital vyhledává, spravuje a rozvíjí aktiva ve třech klíčových oblastech – Industry, Hospitality a Real Estate. Stovka zaměstnanců v jejích českých, slovenských a rumunských firmách věnuje svou energii i nezpochybnitelné zkušenosti službám, produktům a projektům, které se soustředí na design, udržitelnost a technologické inovace léty prověřených byznysů. Společnost v roce 2016 založil podnikatel Mike Volařík a hodnota jejích aktiv dnes přesahuje 300 milionů korun.

Naše hodnoty

Důvěra

Věříme, že aby to lidem s rozdílnými dovednostmi, názory a zkušenostmi fungovalo, je třeba obrovské dávky vzájemného respektu. Platí to pro kolegy, platí to pro zákazníky a platí to i pro celé organizace.

Profesionalita

Zakládáme si na tom, že víme co, jak a proč je správné udělat. Klíčem je pro nás silná expertíza, kombinovaná se spolehlivostí a schopností se přizpůsobit. Jen díky tomuto přístupu můžeme poskytovat služby té nejvyšší úrovně.

Stabilita

Silné skupiny nevznikly přes noc a nejsou tu jen na chvíli – to dávno dobře víme. Proto nesázíme na divoké karty, ale na dlouholeté zkušenosti a hluboké znalosti, které přináší přirozený a jistý růst, a tak i konstantně dobré výsledky.

Udržitelnost

Co má přetrvat, to je třeba stavět udržitelně. Každý den a ve všem co děláme pracujeme tak, aby šla ekonomika ruku v ruce s ekologií. Jsme totiž přesvědčení, že jedině tak se dá dojít k dlouhodobým řešením.

Vize investičního fondu: udržitelnost a cit pro design

Pod hlavičkou Volarik Capital otevíráme náš první investiční fond. Pro investory je to příležitost stát se součástí naší dlouhodobé vize. Ta staví na dlouhodobosti, udržitelnosti a designu, který podtrhnou kouzlo jižní Moravy.

Video poster

Tým Volarik Capital

MV

MIKE VOLAŘÍK

Zakladatel a předseda představenstva Volarik Capital

"Je pro mě důležité dělat věci správně. Chci stavět krásné, přitom funkční a hlavně udržitelné projekty. Bývá to časově náročnější, jinou cestu však před sebou nevidím. Díky našim zkušenostem ale víme, že se tato investice vyplatí, protože jedině kvalitní projekty jsou dlouhodobě úspěšné a odolné vůči krizím"

Více o Mikovi

Naše milníky

1993

2022

2020

Naše milníky

2022

Zakládáme investiční fond

Rok 2022 je pro naši skupinu důležitým milníkem – jde o první příležitost připojit se k nám na naší cestě za vizí byznysu, který není prvoplánový a rychloobrátkový, ale naopak staví na dlouhodobosti, udržitelnosti a citu. Je to možnost stát se součástí naší rodiny.

2020

Rekonstruujeme hotel Volarik

Rozhodli jsme se šlápnout na plyn, co se designu a udržitelnosti týče, a tak jsme se pustili do rekonstrukce našeho hotelu. Přidali jsme wellness a kvalitní gastronomii, vytvořili jsme tak unikátní místo pro odpočinek v krásném prostředí a ověřili jsme si, že náš přístup funguje i byznysově.

2015

Zakládáme Volarik Capital

I když investujeme kapitál i energii do různorodých projektů, všechny je spojuje jedna věc: děláme je po svém. I proto jsme usoudili, že přišel čas sjednotit je do jedné silné skupiny, a zařadit tak vyšší rychlost.

2005

Expandujeme do Rumunska

Vždycky jsme měli ambice dělat věci, které mají přesah, a když přišla možnost podívat se za hranice Česka, rozhodli jsme se, že to zkusíme. Začátky nebyly jednoduché, ale nakonec se nám povedlo stabilizovat tým a etablovat se na dalším trhu.

1993

Zakládáme společnost Bottling Printing

Na počátku byly divoké devadesátky, během kterých jsme zjistili, že firmy mají zájem o značicí technologie – tedy o etikety, čárové kódy nebo tisk dat výroby a spotřeby. Chytli jsme svou šanci za pačesy a vznikla naše první firma.